Project

General

Profile

Kto może uczestniczyć » History » Version 5

Marta Niedziałkowska, 08/23/2010 03:14 PM

1 4
h1. Kto może uczestniczyć
2 4
3 5 Marta Niedziałkowska
Zapraszamy wszystkich polonistów, nauczycieli szkolnych i akademickich. Aby rozpocząć prace na platformie redakcyjnej, trzeba się zgłosić do koordynatorki projektu "Wolne Lektury":http://www.wolnelektury.pl/katalog/ - *Magdaleny Biernat* - magdalena.biernat@nowoczesnapolska.org.pl i podpisać z nami umowę dotyczącą przeniesienia praw autorskich na Fundację Nowoczesna Polska. (Fundacja będzie udostępniać owoce naszej pracy, czyli opracowania lektur, na wolnej licencji; taka umowa musi zostać podpisana, żeby nic nie budziło wątpliwości prawnych). Dla wszystkich chętnych autorów i autorek będziemy też przeprowadzać szkolenia i warsztaty z pracy na platformie redakcyjnej.
4 4
5 4
h2. Pomóż tworzyć Wolne Lektury
6 4
7 4
Wolne Lektury to projekt społecznościowy. Zapraszamy do pomocy w jego rozwijaniu i poprawianiu. *Polonistów* i *polonistki*, i *nauczycieli* i *nauczycielki* prosimy o pomoc w opracowaniu redakcyjnym, *dodawaniu przypisów*, *zaznaczaniu motywów literackich* i *wyłapywaniu błędów*. *Edytorki* i *edytorów* prosimy o pomoc w przygotowaniu technicznym tekstów do publikacji na portalu. *Programistów* i *programistki* - w rozwijaniu funkcjonalności serwisu. Jeżeli jesteś zainteresowany/a wspólną pracą nad projektem, skontaktuj się z nami: fundacja@nowoczesnapolska.org.pl
8 4
9 4
Miejscem pracy merytorycznej nad tekstami jest "*Redakcja Wolne Lektury*":http://redmine.nowoczesnapolska.org.pl/projects/wl-publikacje.